pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

Wydarzenia 2013-2014
Sukces na I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy!

Dnia 13 czerwca 2014r. odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy dla uczniów niepełnosprawnych organizowana przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej  w Warszawie. W Olimpiadzie wzięli udział  uczniowie w wieku od 14-18 lat reprezentujący ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły ogólnodostępne i klasy integracyjne. Młodzież zmagała się z zadaniami konkursowymi z zakresu ekologii, matematyki, biologii, informatyki.

Uczeń klasy Ia naszej szkoły, Dariusz Kucharek zajął I miejsce,  był najmłodszym uczestnikiem olimpiady i okazał się bezkonkurencyjny. Gratulacje dla Darka.

 

http://dzieciom.pl/osiagniecia-podopiecznego/darek-kucharek

http://osrodekbiomicus.pl/

https://www.facebook.com/zdazyczpomoca

Więcej…
 
Obchody dziesięciolecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

 

 

 

9 maja na Opolskim rynku rozpoczęły się uroczystości związane ze wstąpieniem Polski do Unii.  Całej imprezie towarzyszyły koncerty, parady i wystawy. Dla naszej szkoły to był też ważny dzień, w promowaniu przedsięwzięć  Szkolnego Klubu Europejskiego „Forum”  oraz mogliśmy się pochwalić wymianą zagraniczną w ramach projektu : „Comenius-Socrates”. Przygotowaliśmy piękny stragan, pełen pamiątek i drobiazgów, pochodzących z Litwy, Bułgarii, Estonii, Rumunii, a nawet Turcji. Z dumą prezentowaliśmy zdjęcia oraz wspólnie wykonane z młodzieżą z innych państw: plakaty, projekty ,kalendarze, wspólnie nagraną płytę z Kolędami.

Więcej…
 
LEKKA E-SPARTAKIADA

 

Nasi najlepsi lekkoatleci królują już nie tylko na bieżni, ale również dobrze radzą sobie w rywalizacji wirtualnej. W piątek 06 czerwca w całej Polsce ruszyła III edycja E-Spartakiady tym razem w formie zmagań lekkoatletycznych. Przypomnijmy, że w poprzedniej II edycji tej imprezy sukcesy świętowały piłkarki i piłkarze Paulina Pyrć i Adrian Rał z 2b.

Zawody mają charakter ogólnopolski i polegają na tym, że wszystkie zgłoszone szkoły umożliwiają swoim uczniom start w jednej z lekkoatletycznych konkurencji a ich wyniki są rejestrowane przez nauczycieli w.f. na stronie www.polskisport2024.pl  w ten sposób powstaje ranking najlepszych zawodników w danej kategorii w kraju.

Więcej…
 
W LEKKOATLETYCZNYM ŻYWIOLE

W czwartek 22 maja piękna arena lekkoatletyczna im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego w Opolu była świadkiem zmagań adeptów Królowej Sportu i wspaniałych chwil triumfu naszych uczniów.

Po intensywnych przygotowaniach w szkole z nadziejami przystąpiliśmy do zawodów. I spełniły się.

Zaczęła Dominika Włochowicz z 3d, czego z resztą spodziewaliśmy się, ponieważ nasza czołowa lekkoatletka broniła tytułu mistrzyni z ubiegłego roku w skoku w dal i w swojej koronnej konkurencji biegu na 100 m przez płotki. Spokojnie wygrała obie konkurencje przysparzając nam pierwszych medali. Bardzo dobrze pobiegł na 110 m przez płotki Szymon Podstawa zajmując 2 miejsce. W tym też czasie trwał konkurs rzutu dyskiem, w którym Rafał Głośnicki do końca nie oddał drugiej lokaty zdobywając srebrny medal.

 

Więcej…
 
SREBRO W NASZYCH RĘKACH

 

 

Najszczęśliwsze chwile w tym roku do tych czas przeżyliśmy na boisku piłkarskim „Orlik” w Nysie. To tam w miniony czwartek 15 maja odbył się turniej finałowy mistrzostw województwa opolskiego w piłce nożnej dziewcząt.

Po tym jak nasze dziewczyny zawojowały boiska Opola i Kluczborka czas przyszedł na Nysę. To piękne miasto przywitało nas chłodem i słotą mimo to nasza drużyna w składzie: Magdalena Kędziora, Natalia Martyńska, Dominika Włochowicz, Agata Siewruk, Paulina Pyrć, Natalia Jakóbczyk, Katarzyna Długosz, Marta Lisowska i Natalia Chwistek wspięła się na wyżyny swoich umiejętności i ambicji osiągając największy sukces w tej dyscyplinie od wielu lat.


Więcej…
 
DZIEWCZYNY W FINALE

 

 

Majowy festiwal sukcesów piłkarskich rozpoczęły dziewczęta, które w ubiegły czwartek 08 maja udały się do Kluczborka na boiska tamtejszego MKS-u, aby rozegrać turniej półfinałowy mistrzostw województwa w piłce nożnej. Do rywalizacji, oprócz naszych dziewcząt przystąpiły drużyny z Olesna, Wilkowa i Kluczgorka.

Pierwszy mecz nasza drużyna wygrała gładko 5:2 z miejscowymi, kolejny z Wilkowem 3:0 pozostał ostatni mecz w którym spotkały się dwa najsilniejsze zespoły Opole i Olesno. Oba zespoły miały tyle samo punktów, ale nam, dzięki lepszemu stosunkowi bramek, do awansu wystarczał remis. No i zaczęło się.

Więcej…
 
ŚWIĘTA MAJOWE

 

 

30 kwietnia  2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona trzem ważnym świętom majowym. Pierwszego maja obchodzimy mające długą tradycję Międzynarodowe Święto Pracy, drugiego - Dzień Flagi RP. 3 maja jest dla Polaków dniem wyjątkowym. Świętujemy bowiem  kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - symbolu wolności i niezależności naszego państwa.
Program artystyczny został przygotowany przez panią Iwonę Talagę, panią Anetę Leśniak oraz panią Magdę Kadłubowską. Obfitował  on w ponadczasowe utwory poetyckie oraz muzyczne,  wykonane  pięknie przez uczniów klas pierwszych i drugich, którzy potwierdzili swoje zdolności recytatorskie i wokalne. 
Święta majowe łączą w sobie historię z teraźniejszością. Oby refleksje nad przeszłością były dla naszych gimnazjalistów ważnymi wskazówkami na przyszłość.
Więcej…
 
„Jan Karski i jego czasy”

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego, legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego. Życiorys Jana Karskiego to moralny drogowskaz, który powinien być wykorzystywany dla krzewienia treści patriotycznych, obywatelskich oraz w edukacji antydyskryminacyjnej.

W tym roku przypada setna rocznica urodzin Jana Karskiego. W związku z tą rocznicą Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Muzeum Historii Polski w Warszawie zorganizował szkolenie dla nauczycieli „Jan Karski i jego czasy”. Wzięli w nim udział nauczyciele z wielu opolskich szkół, w tym nauczyciele języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie z naszej szkoły: mgr Iwona Talaga, mgr Andrzej Kesler oraz mgr Grzegorz Bortnik. Gospodarzem szkolenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, z którą stale rozwijamy współpracę.

Podczas szkolenia zostały zaprezentowane ciekawe materiały edukacyjne, które z pewnością zostaną wykorzystane podczas lekcji.

Iwona Talaga

 

 
COCA COLA CUP – NIEBYWAŁY SUKCES CHŁOPCÓW Z PG1

 

 

To, co działo się 10 maja w sobotę na boiskach Ośrodka Sportowego przy W. Rutkiewicz w Opolu trudno opisać

W godzinach porannych na obiektach sportowych w Opolu pojawiło się 16 drużyn chłopięcych oraz 8 dziewczęcych z całego regionu, aby wystąpić w finale wojewódzkim X edycji pucharu Coca Coli.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, z których do kolejnej rundy awansować mogły tylko dwa zespoły. Los przypisał nas do grupy A wraz z gimnazjalistami z Krapkowic, Walc i Kędzierzyna-Koźle.
Więcej…
 
ZWYCIĘSTWO PŁYWAKÓW

 

 

W dniu 3 kwietnia 2014 roku na pływalni w Kędzirzynie Koźlu zostały rozegrane I Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.
Nasi zawodnicy i uczniowie PG 1 w Opolu odnieśli zwycięstwo zdobywając jako pierwsza drużyna Puchar Dyrektora. Zwycięstwo odnieśliśmy również w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym MIX. Indywidualnie miejsca: Marcin Kowalski I-msc 50m st.grzbietowym, III-msc 50m st.klasycznym, Julia Majka III-msc 50m st. dowolnym, Mateusz Szal III-msc 50m st. dowolnym, II-msc 50m st. motylkowym, Arek Wiśniewski II-msc 50m st.grzbietowym, Remigiusz Walasik II-msc 50m st.klasycznym, Aleksander Anczurowski III-msc 50m st. grzbietowym.

Trenerzy: Marcin Wieloch, Jarosław Grynczyszyn, Artur Pokorny i Paulina Lenart
Więcej…
 
Sypnęło złotem

 

 

Środę 30.04.2014r. zapamiętamy na długo, a to dzięki naszym drużynom piłkarskim. Zarówno męska jak i damska dały popis skuteczności. Chłopcy w drugim etapie pucharu Coca Coli, odnosząc trzy zwycięstwa nad drużynami z Turawy (2:0), PG4 (4:1) i PG8 (4:0), wywieźli z boiska przy Dambonia (PG8) awans do finału wojewódzkiego tej prestiżowej imprezy.

Finał wojewódzki Coca Cola Cup odbędzie się w najbliższą sobotę 10. 05 .2014r. na boiskach przy Północnej w Opolu. Wystąpi tam 16 najlepszych drużyn z naszego regionu, wśród nich nasza drużyna. Gratulujemy.

 

Więcej…
 
PIŁKARSKI SEZON ROZPOCZĘTY
Nie musieliśmy długo czekać na pozytywne skutki treningu i meczów sparingowych z Czechami naszych uczniów z klas sportowych. Wsparci starszymi kolegami z powodzeniem rozpoczęli rozgrywki zarówno w mistrzostwach Opola na „Orliku” jak i w turnieju Coca Cola Cup świętując pierwsze sukcesy. Nasza męska reprezentacja jat burza przeszła przez pierwszą rundę Pucharu Coca Coli pokonując w turnieju w Dębskiej Kuźni drużyny z Turawy (3:2), Dobrzenia Wielkiego ( 3:0 ) oraz miejscowych ( 4:2 ) dzięki czemu awansowali do drugiej rundy turnieju. Nieco trudniej było w Opolu, gdyż w eliminacjach mocno osłabiona drużyna nie sprostała solidnej ekipie z PG6 ulegając im 3:2 , ale wygrywając z PG5 zapewniliśmy sobie start w barażach. Tu już nie było niespodzianek 4:1 z PG4 oraz 2:0 z PG10 dało nam awans do finału. W finale rozegranym 09.04.2014r. na boisku „Orlik” – Malinka już w pierwszym meczu zrewanżowaliśmy się drużynie PG6 wygrywając 6:1. Chwilę potem na drodze stanęła nam drużyna z PG8. Mimo uzyskanej przewagi w trakcie meczu jedynie zremisowaliśmy z tą silną drużyną 2:2 a do ostatniego meczu z faworyzowanym PG7 przystąpiliśmy z dużą przewagą bramkową nad rywalami. Zmęczeni i poturbowani nie zdołaliśmy pokonać silnej drużyny PG7 a wynik 3:2 uplasował nas na znakomitym drugim miejscu w Opolu.

 

Więcej…
 
Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu
Od 24 marca do 3 kwietnia br. w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów prezentowana była wystawa zdjęć i plakatów z VII edycji Dni Nauki i Kultury w PG 1. Uroczysta inauguracja tego przedsięwzięcia odbyła się w grudniu 2013 r., a podsumowanie nastąpiło w marcu 2014 r. podczas Dni Otwartych w PG 1.

 

Więcej…
 
Wspólnie odkrywamy kulturę Wielkiej Brytanii

 

 

 

Projekt pt.”Wspólnie odkrywamy kulturę Wielkiej Brytanii”. Przez ostatnich kilka tygodni uczniowie klasy Ia naszego gimnazjum wspólnie ze swoimi kolegami z klasy VI b ze szkoły podstawowej nr 5 w Opolu zgłębiali wiedzę na temat Wielkiej Brytanii. Uczniowie każdej ze szkół pod czujnym okiem swoich nauczycielek z języka angielskiego p. I. Jakimów oraz p. K. Sroki opracowali kilka wybranych przez siebie tematów. Zebrano mnóstwo materiałów. Powstały ciekawe multimedialne prezentacje o szerokiej tematyce, barwne ilustracje, a nawet mapa Zjednoczonego królestwa.
Więcej…
 
Sportowa wyprawa do Czech
W połowie marca nasi piłkarze z klas sportowych 2b i 1e wyruszyli na krótką wycieczkę do naszych południowych sąsiadów. Celem wyprawy było rozegranie towarzyskiego meczu z reprezentacją Zahladnej Szkoły z Jawornika.

Po półtoragodzinnej podróży punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęliśmy mecz w którym połączone siły PG1 i PG4 stawiły czoła kolegom z Republiki Czeskiej. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, przez większą jego część nasi chłopcy mieli przewagę nad Czechami nie ustrzegli się jednak błędów pod koniec meczu co spowodowało, że ostatecznie zremisowaliśmy 6:6.

Najważniejsze jednak jest doświadczenie jakie zdobyli nasi piłkarze przed długim i miejmy nadzieję owocnym w sukcesy sezonie wiosennym. W meczu wyróżnili się następujący uczniowie: Adrian Rał, Dawid Miroszka, Cezary Szumilas i Filip Silko.

 

Więcej…
 
Organizacja dowozu uczniów niepełnosprawnych

U W A G A !!!

W związku z organizacją dowozu uczniów niepełnosprawnych na terenie miasta Opola do przedszkoli, szkół w roku szkolnym 2014/2015 wynikającą z art. 14a ust.4 art.17 ust.3a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( Dz. U. z 2004r.Nr 256, poz.2572 z póżn. zm.) oraz na podstawie Zarządzenia Nr OR-I.0050.229.2012 Prezydenta Miasta Opola z dnia 18 maja 2012 r. informujemy zainteresowanych rodziców, prawnych opiekunów dzieci niepełnosprawnych o konieczności złożenia wniosków wraz  z wymaganymi dokumentami do sekretariatu Wydziału Oświaty ul. Sienkiewicza 3, 45-037 Opole do dnia 16.05.2014r.
W pełni wypełniony wniosek będzie stanowił podstawę  zgłoszenia dziecka niepełnosprawnego  w zorganizowanym dowozie na trasie dom-przedszkole (szkoła)-dom lub uprawniał do zwrotu kosztów dowozu dziecka transportem prywatnym.
Nadmieniamy, iż wniosek w sprawie dowozu ucznia niepełnosprawnego  do szkoły oraz niezbędne informację w tej sprawie są dostępne w wersji elektronicznej na Platformie e-Usług Publicznych Urzędu Miasta Opola na stronie : http://peup.um.opole.pl w zakładce Oświata  Edukacja.

WNIOSEK (PDF)

 

 
DNI NAUKI I KULTURY - WARSZTATY MATEMATYCZNE :: 12.03.2014 R. :: ZOSTAŃ INŻYNIEREM

 
Logika i matematyka w umysł wnika

 

12 lutego 2014 roku, w ramach VII Dni Nauki i Kultury, w naszej szkole odbyły się drugie warsztaty matematyczno - informatyczne. Było to spotkanie pt.: „Logika i matematyka w umysł wnika”. W trakcie warsztatów prezentowane były roboty z serii „Lego Mindstorm’s” oraz drewniane układanki logiczne z kolekcji „Rusz głową”.
Więcej…
 
Akademia Młodego Matematyka 2013/2014

 

 

 

27 stycznia 2014 roku, w ramach VII Dni Nauki i Kultury, w naszej szkole odbyły się drugie warsztaty matematyczne pt. Akademia Młodego Matematyka. Na spotkanie przybyło pięć szkół podstawowych z miasta Opola, które reprezentowali uczniowie klas piątych i szóstych.

Warsztaty przeprowadziły Pani mgr Anna Matyaszczuk oraz Pani mgr Honorata Kulpińska, które są nauczycielkami matematyki w naszej szkole.

Więcej…
 
TURNIEJ UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

 

15 stycznia 2014 roku, w ramach VII Dni Nauki i Kultury, w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty matematyczno - informatyczne. Był to turniej układania Kostki Rubika na czas. W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych szkół podstawowych miasta Opola oraz uczniowie naszego gimnazjum  i z gimnazjum nr 7 w Opolu.

Więcej…
 
Karta "Opolska Rodzina"

Szanowni Rodzice,

Informujemy, żę można już składać wnioski o wydanie karty „Opolska Rodzina” uprawniającej do korzystania z ulgi w wybranych jednostkach. Dzięki karcie dzieci będą mogły uczęszczać do Galerii Sztuki Współczesnej, ZOO, na Lodowisko „Toropol”, baseny „Akwarium”, „Błękitna fala” za 1 zł.

Wypełniony prawidłowo wniosek należy składać w Biurze Obsługi Obywatela w Ratuszu, parter w godz. 7.30 – 15.30, tel. 77 4511967.

W załączeniu regulamin Karty Opolska Rodzina oraz wniosek.

REGULAMIN

WNIOSEK

 

 
E-spartakiada Dzieci i Młodzieży
Wielki sukces Pauliny i Adriana z 2b

W dniu 13. 12. 2013r. odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024.

Zawody polegały na pokonaniu jednakowego dla wszystkich startujących toru z piłką w jak najkrótszym czasie. Wyniki z całej Polski zostały zarejestrowane w tym samym czasie na stronie internetowej głównego organizatora, co pozwoliło wyłonić najlepszych zawodników w odpowiedniej kategorii wiekowej wśród dziewcząt i chłopców. W rywalizacji wzięło udział 320 zawodników z całego kraju.

Więcej…
 
60 - lecie Szkolnego Związku Sportowego - Opole

W dniu 19 grudnia 2013 roku w sali Orła Białego odbyła się uroczystość wręczenie medali i odznaczeń z okazji 60-lecia SZS opolskie. Odznaczona została również Pani Dyrektor Alicja Mielniczuk i Trener Marcin Wieloch.

 

 
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY JĘZYKOWE17 grudnia 2013 roku zespół nauczycieli języków obcych zorganizował w ramach VII DNiK dla uczniów klas szóstych otwarte warsztaty językowe. Uczniowie szkół podstawowych PSP 5, 15 oraz naszego gimnazjum mieli okazję poznać i porównać angielskie i niemieckie zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

O tym, że „English is fun” przekonywała wszystkich pani Samanta Haczkiewicz poprzez zabawy i gry językowe na tablicy multimedialnej. Wszyscy chętni mogli wypróbować zalety tego nowoczesnego środowiska pracy.
Więcej…
 
UNIHOKEJ

W dniu 07. 11. 2013r. w naszej szkole odbył się turniej unihokeja, na którym gościliśmy drużyny z opolskich gimnazjów. Rywalizacja o tytuł mistrzowski przebiegała między sześcioma drużynami w dwóch grupach kwalifikacyjnych.

Nasza drużyna była obrońcą tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku i jak przystało na faworyta rozgrywek rozpoczęła rywalizację grupową od dwóch zwycięstw z PG9 (2: 1) oraz PG5 (4:1). Dało nam to awans do półfinałów z pierwszego miejsca, w którym pokonaliśmy drużynę PG7 (3:1).

W finale po zaciętym meczu z PG4 ulegliśmy rywalowi zza miedzy 2:0.

To już czwarty raz z rzędu stajemy na podium w tej dyscyplinie a po wygranej dziewcząt możemy powiedzieć, że unihokej stał się naszą specjalnością.

zdjęcia  www.mos.opole.pl

 
ZIMOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO W PŁYWANIU
W dniach 29-30.11.2013 roku na pływalni w K-Koźlu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Opolskiego.

Marcin Kaliński z klasy III e zdobył tytuł Vice Mistrza i brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym poprawiając rekord szkoły i własny. Trenerem jast Marcin Wieloch.

Więcej…
 

VII Dni Nauki i Kultury

 
I MIEJSCE MISTRZOSTWO OPOLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - UNIHOKEJ DZIEWCZĄT
SKŁAD DRUŻYNY:
- D. WŁOCHOWICZ
-P. PYRĆ
-N. MARTYŃSKA
-M.KĘDZIORA
-A. SIEWRUK
-N.CZAJA
-N.CHWISTEK
-A.GACEK
-A.ŻEREK

OPIEKUN: JOLANTA ZEMAN - CZAJKOWSKA

GRATULUJEMY !!!

Więcej…
 
I Miejsce w Mistrzostwach Opola w badmintonie drużynowo chłopców

Skład drużyny:

Krzysztof Michałowicz, Filip Stefani, Szymon Podstawa.

opiekun: Jolanta Zeman-Czajkowska

GRATULUJEMY !!!

Więcej…
 
II miejsce w Mistrzostwach Opola w badmintonie drużynowo dziewcząt

Skład drużyny:

Dominika Włochowicz, Natalia Martyńska, Natalia Czaja.

opiekun: Jolanta Zeman-Czajkowska

G R A T U L U J E M Y !!!


Więcej…
 
PLANT for the Planet 2013

 

 

Plant-for-the-Planet to międzynarodowa inicjatywa ekologiczna działająca od 2007 roku, której pomysłodawcą był wówczas 9-letni „Felix”.  Dnia 14 września 2013 r. odbyły się w Opolu pierwsze warsztaty ekologiczne organizowane przez firmę ZOTT Polska , organizację Plant-for-the-Planet, a także dalszych współorganizatorów: Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych, Nadleśnictwo oraz Polski Związek Łowiecki w Opolu. W wydarzeniu, które objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Opola, uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1.

Więcej…
 
Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zawsze jest ważnym wydarzeniem zarówno w życiu szkoły jak i środowiska lokalnego. Tym razem jednak miało dla nas wyjątkowy charakter. 2 września 2013 r. uroczystego otwarcia przygotowanej z tej okazji gali dokonali: Ryszard Wilczyński - Wojewoda Opolski,  Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty oraz Alicja Mielniczuk – Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu. Podczas otwarcia głos zabrali również: Barbara Kamińska - Członek Zarządu Województwa Opolskiego oraz Krzysztof Kawałko -Zastępca Prezydenta Miasta Opola.
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu wystąpił w zaszczytnej roli gospodarzy Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2013/2014. W tym uroczystym dniu naszym gościem była Minister Edukacji Narodowej - Krystyna Szumilas.
Więcej…
 
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
 


 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013