pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

Wydarzenia 2010-2011
Szczep E.coli - komunikat dla szkół
Komunikat w sprawie zachorowań wywołanych werocytotoksycznym szczepem E. coli w Niemczech PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i przedszkoli
województwa opolskiego


W związku ze wzrostem zachorowań wywołanych werocytotoksycznym szczepem E. coli w Niemczech, na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego www.gis.gov.pl w zakładce Aktualności zamieszczono:


-   „Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.05.2011 r. w sprawie wzrostu zachorowań na zespół hemolityczno–mocznicowy na terenie Niemiec”

-   informację pn. „Ognisko zachorowań wywołanych przez E. coli wytwarzających toksynę Shiga (STEC) na terenie Niemiec”, w której zawarto Zalecenie Głównego Inspektora Sanitarnego.

-    Pięć kroków do bezpieczniejszej żywności

 

Zwracam się również do Państwa z prośbą o przekazanie ww. informacji nauczycielom, wychowawcom z prośbą o ich upowszechnienie.

żródło: http://www.kuratorium.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3818:komunikat-w-sprawie-zachorowa-wywoanych-werocytotoksycznym-szczepem-e-coli-w-niemczech&catid=68:komunikaty-dla-dyrektor-jst&Itemid=105

 
Wycieczka do grodu rycerskiego w Byczynie

Podążając śladami historii uczniowie naszego gimnazjum z klas I C, D, E oraz II A udali się 17 maja br. w niezwykłą podróż do średniowiecza. Wystarczy tylko przejść przez drewnianą bramę byczyńskiego grodu, aby w jednej chwili przenieść się w odległe czasy....


Więcej…
 
V FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ


W dniu 7 kwietnia 2011 roku odbył się kolejny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

Celem Festiwalu jest prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, wymiana doświadczeń między wykonawcami i nauczycielami oraz popularyzacja piosenki w różnych językach.


Więcej…
 
Wizyta Gości z UkrainyW dniach 4 - 7 maja gościliśmy w naszej szkole  młodzieży, ich opiekunów  z Ukrainy.

Wymiana ze Szkołą nr 11 w Ivano - Frankowsku trwa już od kilku lat.

Od 2009 roku nasze gimnazjum włączyło się do tej współpracy.

Uczniowie z klas III i I, przyjęli do  swoich domach kolegów i koleżanki z partnerskiej szkoły. Oprowadzali ich po swoim mieście pokazując architekturę miasta, a także najpiękniejsze jego obiekty.


Więcej…
 
DZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH 2011

W dniu 10.05.2011 w Naszej Szkole odbyły się warsztaty matematyczne z okazji Dnia Nauk Ścisłych zorganizowanych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu.


Więcej…
 
Święta Majowe 2011
9 maja 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona świętom majowym oraz 90. rocznicy wybuchu trzeciego powstania śląskiego.

Maj jest miesiącem obfitującym w ważne rocznice i święta. Pierwszego maja obchodzimy  Międzynarodowe Święto Pracy, drugiego - Dzień Flagi. 3 maja jest dla Polaków dniem wyjątkowym. Świętujemy bowiem  kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - symbolu wolności i niezależności.Więcej…
 
Synkopa 2011

 

25 marca br. odbył się Miejski Przegląd Szkolnych Zespołów Muzycznych „Synkopa 2011".

Zespół wokalny w składzie:  Natalia Jarocka, Natalia Sorowka, Daria Dec, Aleksandra Prażmowska, Iwona Konieczny, Dominika Staisz, Anna Jasińska, Anna Paciorek, Kamila Jarosz zdobył nagrodę w kategorii „Osobowość sceniczna".

Dziękuję dziewczętom za wspaniały występ i życzę dalszych  sukcesów .

Aldona Król


 
BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI DLA UCZENNICY PG1W dniach 10/13 marca br. na pięknym basenie w Gorzowie Wlkp. odbyły się
jak co roku Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu. Wzięło w nich udział ponad 470 zawodników i zawodniczek z ponad 100 klubów z całej Polski. Nasze miasto pod opieką trenera Jacka Urantówki reprezentowały 2 uczennice naszej szkoły z pierwszej klasy: Magdalena Sproska (1a, wychowawca pani Marzena Mazur) i Marta Greglak (1b, wychowawca pani Anna Kita).

Więcej…
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PG 1


21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny - dla wielu uczniów jest okazją do wagarów i ucieczki ze szkoły. Zamiast tradycyjnego topienia Marzanny wychowawcy klasy I E panie Grażyna i Samanta Dudek pokazały swoim podopiecznym, że można ten dzień spędzić inaczej: wspólnie i na luzie.


Więcej…
 
7-8.03.2011 r. Warsztaty w Muzeum Wsi Opolskiej

 

 

W dniu 7 i 8 marca 2011 r. uczniowie klas pierwszych i drugich odbyli wycieczkę

do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach w celu uczestniczenia w warsztatach plastycznych. Zajęcia z rękodzieła artystycznego odbywały się w ramach zajęć artystycznych, które prowadzone są już drugi rok w naszej szkole.


Więcej…
 
DNiK

 
03.03.2011 r. WARSZTATY JĘZYKOWE W BIBLIOTECE AUSTRIACKIEJ„AUSTRIA BLIŻEJ” - czyli osobliwości poszczególnych krajów związkowych Austrii, jej historia, geografia i język to temat zajęć językowych w Bibliotece Austriackiej w Opolu, w których w dniu 03 marca br. uczestniczyli uczniowie klas  I A,  I B,  I D,  I E,  II C,  III A  i  III B.                

Więcej…
 
13.02.2011 r. Marsz NIE MilczeniaJako szkoła uczestniczyliśmy w „Marszu NIE Milczenia”- pod hasłem: STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT, który odbył się 13.02.2011r. w Opolu.Nasze Gimnazjum od wielu miesięcy wspiera Miejskie Schronisko dla zwierząt w Opolu, a w szczególności Opolską Fundację „MALI BRACIA” , gdzie przebywa około 50 kotów i 60 psów, wszystkie one są zbierane z podopolskich gmin i terenów wiejskich, dlatego Fundacja jest dla nich szansą na normalne dalsze życie.
Organizujemy zbiórki żywności, zbieramy ciepłe koce i kołdry, zabawki , smycze, obroże, oraz sprzedajemy kalendarze i kubeczki z logo fundacji. Każde uzbierane pieniądze pomogą nakarmić głodne brzuszki naszych zwierzaków i leczyć te które tego potrzebują.  W szczególności zachęcamy do adopcji zwierząt, aby znalazły swój własny, ciepły dom.
Więcej…
 
10.02.2011 r. Teatr Lalek "Pod - grzybek"
Dnia 10 lutego 2011 r. uczniowie klasy 1 c wraz z wychowawczyniami mgr Anetą Leśniak i mgr Jolantą Luberą wybrali się do Teatru Lalek na spektakl teatralny pt:,, Pod - grzybek". Sztuka zachwyciła młodzież uniwersalnością i mądrością. Autorka porusza w prostej bajce problemy egzystencjalne, bohaterowie spotykają się ze śmiercią, poznają uczucie tęsknoty i rozłąki. Ta dość zabawna sztuka wprowadza młodego widza w świat ludzi dorosłych.Główny bohater- młody lis odnajduje sens w życiu, poznaje miłość swojego życia i zaczyna być szczęśliwy.
Sztuka bardzo spodobała się uczniom, którzy po przedstawieniu oglądali ciekawe eksponaty teatralne. Wychowawcom udało się pokazać urok i magię teatru oraz zachęcić młodzież do odwiedzania tego miejsca. Wyjście udało się, wszystkim podobało się w teatrze i co najważniejsze każdy po swojemu przeżył wzruszające przygody bohatera, które na długo pozostaną w pamięci.
opracowała mgr Jolanta Lubera
 
Akademia Najmłodszych Matematyków

W dniu 17.01.2011 w Naszej Szkole odbyła się trzecia edycja spotkania w ramach
Akademii Najmłodszych Matematyków.
Spotkanie skupiło uczniów klas IV  - VI szkół podstawowych zainteresowanych matematyką oraz chętnych do rozwijania zainteresowań na tym tle. W spotkaniu brali również udział nauczyciele matematyki, którzy popularyzują matematykę wśród młodzieży szkolnej.

Więcej…
 
Mistrzyni Polski uczennicą PG1
Kasia Siewruk – uczennica klasy IIIa PG1 w Opolu; uwielbia sport. Jest skromna, miła, koleżeńska, a przede wszystkim wyróżnia się pracowitością i wytrwałością w dążeniu do celu. Poznajcie bliżej Waszą koleżankę w przeprowadzonym z nią wywiadzie.

Więcej…
 
PG1 w Opolu Szkołą Sukcesu
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów
w elicie opolskich gimnazjów;
j e s t e ś m y    S z k o ł ą     S u k c e s u


Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 od czterech lat uzyskują bardzo dobre wyniki na egzaminach gimnazjalnych, zarówno w części humanistycznej jak i matematyczno-przyrodniczej. Plasują się one powyżej średniego wyniku kraju, województwa i miasta Opola. Wyniki ostatnich dwóch lat pozwoliły nam zająć zaszczytne miejsce wśród opolskich szkół sukcesu.

Więcej…
 
21.12.2010 r. Opolskie dzieci śpiewają kolędy
21 grudnia 2010 r. do gazety Nowej Trybuny Opolskiej została dołączona płyta „Opolskie dzieci śpiewają kolędy”. W nagraniu wzięła udział grupa 28 wokalistów z Opolszczyzny w wieku od 5 do 14 lat.
Młodych wykonawców wybrano na castingu, w którym wzięło udział około 100 osób.
Wśród wybranych przez jurorów wokalistów znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu:
-Patrycja Piechura – uczennica klasy 6b szkoły podstawowej
- Natalia Jarocka – uczennica klasy 2b gimnazjum.


Więcej…
 
13.12.2010 r. Warsztaty - zdobienie bombek

Uczniowie gimnazjum w ramach zajęć artystycznych chcąc starym zwyczajem własnoręcznie przygotować świąteczne ozdoby uczestniczyli w warsztatach plastycznych zdobienia bombek.
Warsztaty odbyły się 13 grudnia 2010 r.
Przed rozpoczęciem pracy wszyscy uczestnicy wysłuchali krótkiej informacji na temat produkcji oraz sposobów zdobienia bombek.


Więcej…
 
07.12.2010 r. Opera - Alicja w Krainie Czarów7 grudnia 2010 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 w Opolu w ramach zajęć artystycznych uczestniczyli w spektaklu operowym „Alicja w Krainie Czarów”, który odbył się w Operze Wrocławskiej.
Wyjazd ten miał na celu zapoznanie uczniów z operą jako jedną z dziedzin sztuki,  wprowadzenie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, przybliżenia uczniom działalności teatru muzycznego, budzenie zainteresowania twórczością z gatunku opery oraz zapoznaniem z propozycją kulturalną i repertuarem Opery Wrocławskiej.
Więcej…
 
KATASTROFA ŚNIEŻNA NA BORNHOLMIE

 

 
13.10.2010 r.KONCERT "Pamiętajmy o ogrodach"
W ramach obchodów 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych odbył się  koncert „Pamiętajmy o ogrodach” w wykonaniu uczniów opolskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Koncert odbył się 13 października (środa) o godz. 17:00  w Filharmonii Opolskiej. Towarzyszyła mu  wystawa prac uczestników konkursu plastycznego „Pamiętajmy o ogrodach”.Na wystawie prezentowana była praca Katarzyny Olszewskiej – uczennicy klasy 3a.W czasie koncertu uczennice Gimnazjum nr 1 wykonały piosenki:
  • „Żeby Polska” – Natalia Gosztyła, Dominika Wilkowska, Iwona Konieczny, Natalia Jarocka
  • „Pamiętajcie o ogrodach” – Natalia Gosztyła, Dominika Wilkowska, Iwona Konieczny, Natalia Jarocka, Natalia Sorowka, Aleksandra Prażmowska, Daria  Dec, Dominika Staisz, Ewa Wiącek
  • „Polskie kwiaty” - Natalia Gosztyła, Dominika Wilkowska, Iwona Konieczny, Natalia Jarocka, Natalia Sorowka, Aleksandra Prażmowska, Daria  Dec, Dominika Staisz, Ewa Wiącek
  • „Mury”- Natalia Gosztyła, Natalia Jarocka, Dominika Staisz
Solistkom i zespołowi towarzyszyły chóry szkolne programu „Śpiewająca Polska”.

Przygotowała: mgr Aldona Król
 
28.09.2010 r. Warsztaty Językowe w Bibliotece Austriackiej w Opolu

 

„GERMAN FOR BEGINNERS czyli o wykorzystaniu angielskiego w nauce języka niemieckiego” - to temat pierwszych warsztatów językowych w bieżącym roku szkolnym dla uczniów naszego gimnazjum prowadzonych w ramach współpracy
z Biblioteką Austriacką w Opolu.Więcej…
 
05.10.2010 r. Wycieczka do Krasiejowa

 

 

W ŚWIECIE DINOZAURÓW

Niezapomniany czas spędzili uczestnicy wycieczki do Jura Park w Krasiejowie - uczniowie klas I E, I D oraz II A w dniu 05 października 2010 roku.

Więcej…
 
17.09.2010 r. Festyn "Polskie lata 80"

 

Piosenki polskie lat osiemdziesiątych były motywem przewodnim festynu „Polskie lata 80”, który odbył się w dniu 17 września na Placu Wolności w Opolu. Uczennice Gimnazjum nr 1 w Opolu zaprezentowały program muzyczny przypominając między innymi piosenki związane z Solidarnością. W czasie koncertu wykonane zostały następujące piosenki: „Pamiętajcie o ogrodach” (J. Kofta)  - Natalia Gosztyła z zespołem „ Nie wierz mi, nie ufaj mi”  - Natalia Gosztyła „Żeby Polska” (J. Pietrzak)  - Natalia Gosztyła,

Więcej…
 

 

KARTA ROWEROWA LUB MOTOROWERZYSTY

EGZAMIN teoretyczny 31.05.2011 r.(wtorek) godz. 16.00 w PG1, natomiast

EGZAMIN praktyczny (jazda w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego) dnia 08.06.2011 r.(środa).

Proszę doskonalić jazdę na motorowerze.

Więcej…
 


 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013